menu

Δευτέρα 20 Μαΐου 2013

KOZANH 2006-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 48-50

Τέλος για την φετινή σεζόν με νικηφόρο αποτέλεσμα για την Αναγέννηση και ολοκλήρωση των υποχρεώσεων της .

Συγκεκριμένα στο παιχνίδι κυριάρχησε η χαλαρότητα από πλευρά της Εράτυρας με αποτέλεσμα να δίνει το δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα να ελπίζει για κάτι θετικό. Με ένα αρκετά κακό πρώτο ημίχρονο η Εράτυρα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 25-21. Ένα αρκετά δυναμικό όμως ξεκίνημα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου κατάφερε να βρεθεί σε θέση οδηγού στο σκορ και με όπλο την καλή άμυνα η 3η περίοδος έκλεισε 34-38 υπέρ της Εράτυρας . Η 4η περίοδος είχε διακυμάνσεις και για τις 2 ομάδες με την δυστοκία να έχει τον πρώτο λόγο , η Εράτυρα ήταν σε θέση οδηγού στο σκορ και έτσι παρέμεινε ως το τέλος με το τελικό σκορ 48-50 να την βρίσκει νικήτρια.
Η Εράτυρα κατάφερε την φετινή σεζόν να κάνει μια πολύ καλή πορεία χάρη στο πολύ καλό κλίμα που υπήρχε μεταξύ των παικτών και στο καλό παιχνίδι που απέδωσε μέσα στον αγωνιστικό χώρο χωρίς σκοπιμότητες  και με στόχο την ευχαρίστηση του μπάσκετ . Η Εράτυρα κατάφερε να τερματίσει  1η στο όμιλο της κατάταξης και 7η στην συνολική κατάταξη του πρωταθλήματος, με την φετινή πορεία να αποτελεί μία από τις πλέον επιτυχημένες των τελευταίων ετών και να αποτελεί τον θεμέλιο λίθο για την επόμενη αγωνιστική περίοδο ανεβάζοντας τον πήχη ακόμα πιο ψηλά.

ΚΟΖΑΝΗ 2006 - ΕΡΑΤΥΡΑ 48-50